כניסה

שביל ישראל : דרכה של הישראליות החדשה-ישנה

מחבר/ת: הרמן, תמר;
שביל ישראל : דרכה של הישראליות החדשה-ישנה

תקציר:
עשרות אלפי ישראלים כבר צעדו בו. הירחון National Geographic הכתיר אותו כאחד משבילי ההליכה הטובים בעולם. בתוך שנים אחדות מעת חניכתו ב־1995 הפך שביל ישראל לאתר אייקוני. ההליכה בו היא ביטוי לפופולריות הכלל־עולמית הגוברת של הליכת הפנאי בטבע וגם למרכזיות של הטיול והסיור בציונות הארץ־ישראלית — כלי לתביעה ולהוכחה של הבעלות היהודית על הארץ. השביל מתפתל לאורכה של המדינה מקיבוץ דן שבצפון ועד אילת שבדרום מבלי לחצות את הקו הירוק. כיצד נקבע התוואי המקורי של השביל ומדוע השתנה במרוצת השנים? מי הולכים בשביל? מדוע הם בוחרים ללכת דווקא בו? מהם סגנונות ההליכה המקובלים? איזו כלכלה צמחה סביב השביל? האם ההליכה ההמונית דווקא בנתיב זה הותירה עד היום חותם תרבותי כלשהו? כל אלה ושאלות נוספות נידונות בספר. כפי ששמו מעיד עליו, ההליכה בשביל היא, לטענת המחברת, בבואה מהימנה של הישראליות החדשה־ישנה המשלבת אינדיבידואליות וקולקטיביות, גלובליות ומקומיות, דתיות וחילוניות וכן יומרה להכלה עם הדרה למעשה של מגזרים מובחנים, בעיקר אלה שאינם מתחברים לאתוס הציוני המרכזי. יתרה מזו, להליכה בשביל ממד חזק של אסקפיזם, המאפשר ליחידים ולקבוצות לברוח ולו לזמן מה מהתמודדות עם בעיות קיומיות וכואבות של המדינה, ולהדחיק את ה”פוליטי”, המפלג והמאוס כל כך כיום בעיני ישראלים רבים.

 
כמות הזמנות לכותר: 0
יש להעריך כי מספר ימי ההמתנה המשוער יהיה כמות ההזמנות כפול מספר ימי השאלה עבור כל עותק.
 

עותקים

מספרברקודסטטוסמיקום מס' מיון סימן מדף כרךימי השאלהתאריך החזרה
3924031789/1זמין ‭796.51(9)‬ הרמ 28 

הוספה לעגלה מה זה

מחברמחבר/ת: הרמן, תמר;
שם כותרשביל ישראל : דרכה של הישראליות החדשה-ישנה
מס' מיון796.51(9)
סימן מדףהרמ
משפט‏ ‏אחריותתמר הרמן
מדיהספרים
סוגספר עיון
עמודים321 ע', [16] ע' לוחות
גובה23 ס"מ
מו''ל/יםהוצאת הספרים של אוניברסיטת חיפה
זמן הוצאה2019
זמן הוצאה(עברי)תשע"ט
מקום הוצאהחיפה
מסת''ב9781618384171
מה''ד19-0296
שפהעברית
תאריך קיטלוג29/8/2019
תארניםהיסטוריה של מדינת ישראל. עשור שביעי ; הליכה (ספורט) ; זהות ישראלית ; טיול ; ישראלים ; סוציולוגיה ; שביל ישראל ; תרבות ;
הערותבתחתית השער: המכון הישראלי לדמוקרטיה ; פרדס הוצאה לאור. נוספו שער ותקציר באנגלית. ביבליוגרפיה: ע' [295]-316. כולל מפתח.
 

לשימושים נוספים

תצוגת הדפסה

חזרה לדף קודם

תפריט נגישות